Sony Playstation 5

Sony PlayStation 5 (PS5) je herní konzole vydaná společností Sony. Byla uvedena na trh v listopadu 2020 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších herních konzolí na trhu.

PS5 je vybavena výkonným procesorem AMD navrženým na míru s 8 jádry CPU a 16 GB GDDR6 RAM, což umožňuje vysoce kvalitní grafiku a rychlé načítání. Je také vybaven ultra-vysokorychlostním SSD, což z něj dělá jednu z nejrychlejších dostupných herních konzolí.

PS5 přichází s novým bezdrátovým ovladačem DualSense, který nabízí haptickou zpětnou vazbu a adaptivní spouště, čímž poskytuje pohlcující herní zážitek. Podporuje také hraní ve 4K rozlišení a má vestavěný 4K Ultra HD Blu-ray přehrávač.

Kromě hraní her nabízí PS5 také přístup ke streamovacím službám, jako jsou Netflix, Hulu a Disney+. Má také vestavěný mikrofon a podporuje hlasové příkazy prostřednictvím integrovaného digitálního asistenta, který uživatelům umožňuje ovládat konzolu hlasem.

Sony Playstation 5 – Sony, Playstation 5 recenze, srovnání, akce >>

Celkově je Sony PlayStation 5 výkonná herní konzole s pokročilými funkcemi, které poskytují pohlcující herní zážitek.


Ultrarychlý SSD disk uvnitř herní konzole umožňuje data číst a zapisovat dosud nevídanou rychlostí. PS5 také disponuje technologiemi, které umožňují hrát hry v rozlišení 4K nebo při frekvenci až 120 snímků za vteřinu. Zařízení podporuje také technologii Ray Tracing, která posouvá grafiku her na novou úroveň díky revolučnímu zpracování stínů, odrazů a paprsků světla. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita her z předchozí generace konzolí, takže si na nové konzoli můžete zahrát i starší hry. Souprava pro VR je kompatibilní i s touto konzolí, takže nemusíte kupovat žádná další zařízení.

Herní konzole kompletní nabídka >>, ,