Bílé zboží a elektro je spotřební oblast s velmi rychlým rozvojem a širokou nabídkou zboží, které šetří čas a usnadňuje práci v domácnosti a na zahradě. Běžný spotřebitel je zaplaven množstvím zboží s novými funkcemi, některé ani nezná, pokud nejsou předmětem výrazné reklamy. O nejlepších tipech k nákupu se dozvídáme často od známých a přítel, nebo z recenzí zboží na interentu.


Zejména zboží dlouhodobé spotřeby je pořizováno často až ve chvíli, když starý spotřebič doslouží, toto chování má hlavní motiv – ušetřit. Spotřebitelé tak někdy činí bez ohledu na energetickou a časovou úsporu, kterou nabízí většina novinek. Při velmi pečlivém srovnání zjistíte často, že na přísloví “nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci” je zejména u spotřebičů s dlouhým životním cyklem nejvíce pravdy.

A potom jsou tu převratné novinky. Do domácností se dostávají plíživě a s nedůvěrou a za pár let si již nikdo nedokáže kuchně bez nich představit. Například pračky. Mnoho z nás ani v době, kdy se pralo v prádelnách na valchách ještě ani nebyl na světě. Typickým novodobějším příkladem byla doba, kdy se národ rozdělil na ty, kdo myli nádobí ve dřezu a ty, kdo již měli myčku. Tchyně mojí známé dokonce držela hladovku na protest proti koupi myčky do jejich společné domácnosti. Stačilo se však podívat na stočné, které se nijak nezvýšilo první rok po jejím pořízení. “Babička” měla více času hlídat vnoučata a známá mohla nastoupit do práce s klidným svědomím, že tchýně nebude stát celé dopoledne u dřezu.

Informujeme o zajímavých novinkách, které vám usnadní život a nezrujnují peněženku.

Recenze

Máte zkušenost s výrobkem na našich stránkách, neváhejte pro ostatní napsat recenzi. Nejpřínosnější a zajímavé recenze odměníme malým dárkem!