Srovnání mobilů pro blbé chtělo se mi napsat, ale řekněme spíš jednoduché srovnání. Je to tak, že trh mobilních telefonů nás zaplavuje různými modely, z těch se pak sestavují mnohoparametrické žebříčky, ale kdo se v tom má vyznat, že? Je to jednoduché jak facka.

1. Mobily Apple iPhone

Pokud máte prachy na rozdávání a potřebujete si kupovat věci, aby vám je záviděli lidé, které zrovna nemusíte, kupte si nejdražší iPhone. Ano je vychytaný, ano je vydesignovaný, ale upřímně stejnou službu Vám udělá i levnější smartphone, který běží na Androidu. Vypadá taky dobře, jenom prostě váš obchodní partner si může myslet, že jste socky. No nejste, jenom nevyhazujete prachy za blbosti. A pak je tu takový typ lidí, který má nejnovější iPhone, ale třeba neplatí sociální pojištění. Prostě lidé, kteří potřebují dělat dojem, potřebují naléhavě Apple.

Apple-iPhone-5S-16GB-srovnani-mobiluApple iPhone 5S 16GB

Sedmá generace iPhone přináší několik vylepšení. Například 64bitovou architekturu procesoru nebo čtečku otisků prstů, umístěnou přímo pod displejem. Displej má stále klasickou velikost 4″, výhodou jsou i kompaktní rozměry nebo nízká hmotnost.

Cena Apple iPhone 5S 16GB nyní začíná na 14 700 Kč (červenec 2014) Porovnat ceny >>

2. Smartphony na Androidu

Je to kvalitní střední třída. Díky operačnímu systému od Google za hubičku a faktu, že se třeba Samsungu podařilo v posledních letech s předraženým Applem úspěšně zabojovat cílením na nás – na brand méně náročné masy – dostanete, co potřebujete a za přijatelnou cenu. Ať už jde o Samsung S, S2, S3, S4, ZTE nebo Xperii, koupíte telefon se super foťákem, nebude se sekat při surfování a aplikací zdarma budete mít, co hrdlo ráčí:

samsung-galaxy-S4-mini-mobily-srovnani

Samsung i9195 Galaxy S4 mini

Čtvrtá generace inteligentního telefonu Galaxy S mini – inovativní funkce S Voice pro hlasové ovládání,  WatchON (dálkové ovládání), Group Play pro sdílení hudby a dat, S Travel – asistence na cestách, S Health – osobní trenér či S Translator pro překlad aplikací a textových zpráv.

Cena Samsung i9195 Galaxy S4 mini nyní začíná na 6 790 Kč (červenec 2014) Porovnat ceny >>

3. Mobily pro seniory a ty, co se bojí dotykových telefonů

Plus ty lidi co telefonem jen telefonují a nepotřebují surfovat za chůze, psát na zastávce autobusu na Twitter a Facebook. To je ten zbytek trhu. Budete se divit, pořád těch lidí na světě dost, i když to v tom vašem Facebookem vymezeném světě tak nevypadá. Nokie už o velký kus trhu přišla, ale tyto telefony stále prodává. Teta tuhle povídala: „Co já budu dělat, až tyhle telefony přestanou vyrábět“? ve strachu, že nezvládne ovládání dotykového mobilu. Ale myslím, že tyhle tety a strejdové tu ještě nějaký to desetiletí budou žít a s nimi výroba telefonů pro jejich cílovou skupinu.

nokia-515-dual-srovnani-mobiluNokia 515 Dual

Klasický telefon s se základní klávesnicí, na které budete moci psát SMS, sledovat videoklipy, hrát hry, poslouchat hudbu a FM rádio, fotit, prohlížet obrázky a bavit se. K dispozici jsou také standardní aplikace: slovník, budík, poznámky, kalendář, hodiny, kalkulačka.

Cena Nokia 515 Dual nyní začíná na 2 499 Kč (červenec 2014) Porovnat ceny >>

Komentáře uzavřeny.