Elektrické varné desky, komfortní vaření s levným provozem

Varné elektrické desky indukčníVařit na elektrických varných deskách je moderní. Jiný způsob vaření než na klasickém sporáku je vykoupen výhodami i nevýhodami. Nevýhody se však můžou snížit na 0, pokud víte, jakou desku vybrat. Mezi výhody patří kromě pěkného designu množství funkcí, které nenajdete u žádného klasického sporáku. Nevýhodou může být dlouhá doba rozehřívání, které nepotěší zejména ty, do jsou zvyklí na plynový vařič, nikoliv však pokud vyberete indukční elektrickou varnou desku.

Druhy elektrických varných desek

Elektrické varné desky jsou buď s litinovými plotnami, sklokeramické nebo indukční.

Top Varné desky

Z posledních šetření i zkušeností uživatelů se zdá, že se vyplatí se zvolit indukční desku. Její spotřeba je ze všech varných desek nejnižší, doba zahřívání nejkratší, reakce na regulaci ohřevu je okamžitá a údajně hrnec zahřívá také zbytkovým teplem. Bohužel některý druh nádobí není možné na této desce používat. Komfort při vaření je tedy dokonalý.

Výrobci varných desek: Baumatic, Elektrolux, Fagor, Gorenje, Mora, Whirpool, Bosh …

Jaké moderní funkce můžete očekávat u varných desek?

Možnost automatického vypnutí, nebo automatikého zapnutí při položení nádobí na plotýnku, ohřev pouze pod prostorem hrnce, nerozpaluje se celá deska, a to je výhoda zejména pokud dbáte ba bezpečnost malých dětí ve vaší domácnosti. Jednoduché ovládání i instalace. Varné desky je většinou možné připojit na 230 i 400 V. Indukční desky mají rychlejší rozehřev než plynový sporák.

Varné desky porovnání oblíbenost, cena, recenze zde >>