Nejlepší robotický vysavač – jak vybrat? Klady a zápory robotických vysavačů

Robotické vysavače se staly velmi populárními v posledních letech díky své schopnosti ulehčit úklid domácnosti. Tyto vysavače jsou navrženy tak, aby se dokázaly pohybovat samy po domě a vysávat a čistit různé povrchy bez lidského zásahu. Jak tedy vybrat ten správný model pro svou domácnost, aby jste nelitovali? Ceny robotických vysavačů jsou velmi rozmanité. Od nejlevnějších modelů značky Silvercrest (Lidl) nebo Sencor, které se pohybují už kolem 3 000 Kč, až po špičkové modely iRobot nebo Robrock s cenou kolem 30 000 Kč, které navíc disponují třeba funkcemi s HEPA filtrem.

Nejprodávanější modely robotické vysavače

Jedním z nejpopulárnějších výrobců robotických vysavačů na trhu je iRobot. Tento výrobce nabízí několik modelů, aktuálně asi nejvíc na českém trhu, jako jsou iRobot Roomba nebo iRobot Braava. Roomba je robotický vysavač, který dokáže automaticky vysávat různé povrchy, včetně koberců a tvrdých podlah. Braava na druhé straně je robotický mop, který dokáže vysát a také otřít podlahy pomocí mokrého mopu. iRobot oba přístrije naízí také v setech, nebo jako tzv. model iRobot Combo.

Dalším populárním výrobcem robotických vysavačů jsou Robzone, RobRock či Rowenta, z českých pak ETA a Tesla. Tyto vysavače mají také skvělou kvalitu a design, který umožňuje dokonalé čištění a úklid ve všechy částech místnosti. Tyto vysavače jsou také vybaveny výkonnými motory a senzory, které umožňují přesné navigování a snadné vyhýbání se překážkám.

Při výběru robotického vysavače je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou velikost vašeho domu, typ podlahy a vaše individuální preference. Pokud máte doma mnoho koberců, určitě byste měli zvážit vysavač s větší výkonem. Pokud máte na podlaze více tvrdých povrchů, může být vhodnější robotický mop. Důležitým faktorem je také výdrž baterie, která se může lišit mezi jednotlivými modely.

Také je potřeba zvážit vaše specifické hi-tech požadavky. Některé z robotických vysavačů se dají napojit aplikací na mobilní telefon, naprogramovat, nebo disponují funkcemi automatického vysypávání. Nutnost vysypávání zásobníku je asi tak jediný zápor robotických vysavačů, obzvlášť pokud je malý, a pak už jen snad to, že symozřejmě nevyluxuje třeba schody. Jinak většinou neuděláte chybu ani koupí modelu okolo 5 000 Kč, obzvlášť pro menší byty a prostory udělají skvělou službu.

Při výběru robotického vysavače si také můžete přečíst recenze od ostatních uživatelů a zvážit také cenu a značku výrobce. S trochou úsilí a výzkumu můžete najít ten správný robotický vysavač, který vám ulehčí úklid domácnosti a ušetří vám spoustu času a úsilí.

Aktuálně nejprodávanější modely na trhu kompletní nabídka, ceny a srovnání >>, , , , ,